Klaipėdos nafta
Pavadinimas: AB „Klaipėdos nafta“ (KN)
Prekės ženklas: KN
Veiklos aprašymas: Naftos, jos produktų bei suskystintųjų gamtinių dujų terminalų eksploatavimas/valdymas
Įmonės registracijos data: 1994 m. rugsėjo 27 d.
Auditorius: KPMG Baltics, UAB
Akcijų įtraukimo į Papildomąjį prekybos sąrašą data: 1996 m. sausio 16 d.
Akcijų įtraukimo į Oficialųjį prekybos sąrašą data: 2016 m. balandžio 4 d.
Rinka: Nasdaq Vilnius
Valdyba
Edvinas Katilius (pirmininkas), Guy Mason, Jūratė Lingienė, Alfonso Morriello, Karolis Švaikauskas
Stebėtojų taryba
Robertas Vyšniauskas (pirmininkas), Dovilė Kavaliauskienė, Mantas Šukevičius
Trumpai apie bendrovę
KN veiklą sudaro pagrindinės trys kryptys:
- Nafta ir jos produktai (terminalai Klaipėdoje ir Subačiuje);
- Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paslaugų centras (SGD terminalo ir SGD paskirstymo stoties veikla);
- Tarptautiniai SGD projektai.
Klaipėdos naftos terminalas yra vienas iš moderniausių ir sparčiausiai augančių naftos terminalų Baltijos jūros rytinėje pakrantėje. Terminalo paskirtis – teikti klientams naftos produktų, tiekiamų iš naftos perdirbimo gamyklų ir į jas, krovos (iš geležinkelio cisternų į tanklaivius ir atvirkščiai) ir sandėliavimo terminalo talpyklų parke paslaugas. Per KN terminalą naftos produktai taip pat importuojami teikiant naftos produktų krovos iš tanklaivių į klientų transportavimo priemones (autocisternas ir/arba vagonus) paslaugas. Dažniausiai terminale kraunami naftos produktai: benzinas, dyzelinis kuras, aviacinis kuras, mazutas, vakuuminis gazolis, naftos chemijos produktai, biodegalai.
Klaipėdos uoste esančio KN naftos ir naftos produktų talpyklų parko apimtis – 600 000 kub. m. Per metus čia galima perkrauti iki 8 mln. t krovinių. Modernios technologijos ir šiuolaikiniai techniniai sprendiniai leidžia talpyklose laikyti ir krauti skirtingus naftos produktus vienu metu, užtikrinant skirtingų rūšių produktų atskyrimą ir kokybinių parametrų išsaugojimą. Dviejose krantinėse, ties kuriomis Klaipėdos uosto įplauka išgilinta iki 14 metrų, perkraunami iki 100.000 t talpos tanklaiviai, kurių leistina grimzlė – iki 12,5 metrų. KN naftos terminale įrengta autocisternų pildymo aikštelė, kurioje iš tanklaivių ar geležinkelio cisternų priimami naftos produktai į talpyklas ir vykdoma krova į autocisternas. KN naftos terminale klientams suteikiama galimybė įmaišyti multifunkcinius priedus ir/arba biodegalus. Autocisternų pildymo aikštelėje vienu metu galima krauti iki 4 degalus vežančių autocisternų arba 8 rūšių naftos produktus. Nuotekų valymui panaudota unikali biologinio valymo technologija garantuoja į atvirus vandens telkinius išleidžiamo vandens kokybę, atitinkančią Europos Sąjungos normatyvinius reikalavimus.
Subačiaus naftos terminalas. Nuo 2012 m. birželio 11 d. patvirtinus akcijų pasirašymo su Lietuvos Respublika sutartį AB „Klaipėdos nafta“ buvo perduota valdyti Subačiaus naftos terminalą (buv. Subačiaus kuro bazę), esančią Kunčių k. Kupiškio raj. Pagrindinė Subačiaus naftos terminalo paskirtis – ilgalaikis Lietuvos valstybės naftos produktų (degalų) saugojimas. Terminalas taip pat teikia naftos produktų krovos ir saugojimo paslaugas privatiems klientams ir įmonėms. Talpyklų parką sudaro 66 talpyklos, kurių bendras tūris – 338 000 m3. Terminalą taip pat sudaro geležinkelio estakada, kurioje vienu metu galima aptarnauti 14 vagonų cisternų, moderni autocisternų pildymo aikštelė.
SGD terminalas – tai vienas iš svarbiausių nacionalinių energetinį saugumą užtikrinančių objektų, kuris sukūrė sąlygas atsirasti gamtinių dujų rinkai Lietuvoje, o valstybei bei jos piliečiams atvėrė galimybę importuoti gamtinių dujų iš viso pasaulio. SGD terminalas veikia trečiųjų šalių prieigos principu ir terminalo naudotojams suteikia galimybę importuoti SGD iš pasaulinės rinkos. Terminalo naudotojų importuojamos gamtinės dujos vartotojams gali būti tiekiamos iš skirtingų tiekėjų rinkos kainomis. SGD terminalas veiklą pradėjo 2014 m. pab. Šio terminalo pagrindą sudaro SGD laivo-saugyklos su dujinimo įrenginiu technologija. Laivas-saugykla nuomojama iš Norvegijos kapitalo kompanijos „Höegh LNG“ iki 2024 m. pabaigos. Terminalą taip pat sudaro 450 metrų ilgio krantinė, prie kurios SGD laivas-saugykla yra nuolat prišvartuotas, jungiamasis dujotiekis bei dujų apskaitos stotis. Terminalo pagrindinės funkcijos: SGD krova ir perkrova, išdujinimas ir dujų perdavimas į šalies magistralinius tinklus.
Nuo 2017 m. pab. Klaipėdos naftos terminalo teritorijoje trečiųjų šalių prieigos pagrindu yra eksploatuojama antžeminė SGD paskirstymo stotis. Kartu su didžiuoju SGD terminalu ji sudaro SGD tiekimo grandinę Klaipėdoje. SGD paskirstymo stotis skirta priimti SGD iš mažos apimties dujovežių, jas laikinai saugoti bei perkrauti į SGD autocisternas ar laivus. SGD gali būti kraunamos ir į ISO reikalavimus atitinkančius standartinio dydžio konteinerius, kurie gali būti gabenami geležinkeliu ir keliais. Į SGD paskirstymo stotį SGD gali būti importuojamos iš Klaipėdos SGD terminalo arba iš kitų terminalų Baltijos ar Šiaurės jūroje.
Tarptautinė SGD veikla. 2020 m. KN tapo SGD terminalo operatore Brazilijos Açu uoste. Bendra „Prumo Logistica“, BP ir „Siemens“ įmonė „Gas Natural Acu“ (GNA) įgyvendina didžiausią Lotynų Amerikoje gamtinių dujų jėgainių parko projektą. Jis apima dvi gamtinėmis dujomis kūrenamas jėgaines bei SGD importo terminalą. KN, kaip SGD terminalo operatorė, atsakinga už sklandžią SGD terminalo veiklą, apimančią krantinės bei ant jos esančių įrenginių, dujotiekio bei dujų apskaitos stočių techninę bei logistinę eksploataciją.
Iš viso KN dirba apie 370 darbuotojų.
Kontaktai
Adresas: Burių g. 19, 91003 Klaipėda, Lietuva
Telefonas: (8 46) 391772
Faksas: (8 46) 311399
Elektroninis paštas: info@kn.lt
Tinklapio adresas: www.kn.lt
Kontaktinis asmuo: Vaidotas Dirmeikis, Finansų skyriaus vadovas, l.e. Finansų direktoriaus pareigas v.dirmeikis@kn.lt, +370 646 58108