Andmed seisuga: 17.04.2024 02:37 (GMT+3)

Baltic Horizon Fund (23.02.2024)

Tallinn | Balti kaubeldavad fondid

NHCBHFFT  |  ISIN EE3500110244

 

Fondi taust

Baltic Horizon Fund (edaspidi "Fond") on reguleeritud suletud lepinguline kinnisvarafond mis on registreeritud Eestis. Fondivalitsejaks on Northern Horizon Capital AS, kes omab alternatiivfondide fondivalitseja litsentsi (AIFM). Fond sarnaneb rahvusvaheliselt tuntud REIT fondide kontseptiga kus lõviosa fondi üüritegevuse rahavoost makstakse regulaarselt välja investoritele. Ainult väike osa sellest rahavoost võidakse jätta fondi likviidsuse parandamise või muudel eesmärkidel jaotamata. Fondil puudub tähtaeg. Fondi osakute avalik pakkumine viidi edukalt lõpule 29. juunil 2016, koos Baltic Horizoni ja Baltic Opportunity Fundi ühendamisega. Fond võttis ühinemise käigus üle kõik tema eelkäija Baltic Opportunity Fundi kinnisvaraobjektid ning investorid. Fondi omakapital ületab 50 miljoni euro piiri. Kokku on börsil kaubeldav üle 57 miljoni fondi osaku. 

 

Investeerimisstrateegia

Fondi peamine fookus on investeerida ärikinnisvarasse Eestis, Lätis ja Leedus fokuseerides pealinnadele – Tallinn, Riga, Vilnius. Fond fokuseerib oma rahavoo investeeringud strateegilistes asukohtades asuvatesse hoonetesse kus on võimalik luua lisaväärtust läbi aktiivse varahalduse, luues nii kõrge tootlusega stabiilset tulu ning kasumit. Fondi eesmärgiks on Fondivalitseja äranägemisel võimendada oma vara laenates kuni 50% ulatuses oma varade väärtusest. Fond plaanib oma tegevuses hajutada riske investeerides erinevatesse ärikinnisvara segmentidesse kogu Baltikumis ning aktiivselt juhtida rentnike ning võõrkapitali pakkujatega seotud riske.

 

Tasud

Fondivalitseja valitsemistasu arvestatakse turukapitalisatsiooni järgselt järgmiselt: 1,50% turukapitalisatsiooni osalt, mis on alla 50 miljoni euro; 1,25% turukapitalisatsiooni sellelt osalt, mis on võrdne või suurem kui 50 miljonit eurot ja jääb alla 100 miljoni euro; 1,00% turukapitalisatsiooni sellelt osalt, mis on võrdne või suurem kui 100 miljonit eurot ja jääb alla 200 miljoni euro; 0,75% turukapitalisatsiooni sellelt osalt, mis on võrdne või suurem kui 200 miljonit eurot ja jääb alla 300 miljoni euro; 0,50% turukapitalisatsiooni sellelt osalt, mis on võrdne või suurem kui 300 miljonit eurot.

Fondi tulemustasu arvestatakse järgmiselt: kui aastase äritegevusest tulenevate täpsustatud vabade vahendite summa jagatuna kogu Fondi sissemakstud kapitali summaga aasta kohta ületab 8% aasta kohta, on Fondivalitsejal õigus saada tulemustasu 20% seda läve ületavast osast. Tulemustasu ei saa olla suurem või väiksem kui 0,4% Fondi aastasest keskmisest Puhasväärtusest. Tulemustasu kuulub esimest korda maksmisele Fondi tegevuse viiendal aastal - 2020.

 

Lisainformatsioon: www.baltichorizon.com

 

Tarmo Karotam, Fund Manager of Baltic Horizon Fund
Northern Horizon Capital AS
Baltic Horizon Fund
Mobiil: +372 5089 044
E-mail: tarmo.karotam@nh-cap.com

Kaubeldavad väärtpaberid

Aktsiad
Võlakirjad
Fondid

Turuinfo

Statistika
Kauplemine
Indeksid
Oksjonid

Turureeglid

Reeglid ja hinnad
Järelevalve

Alusta siit

Ettevõttele
Investorile
Liikmetele
First North turu nõustajatele

Uudised

Nasdaqi uudised
Ettevõtete uudised
Kalender

Meist

Ettevõttest
Kontorid