Pēd. atjaunots: 19.07.2024 01:24 (GMT+3)

Latv Gov. 7-year T-bond 57018 (24.11.2021)

Rīga | Baltijas parāda vērtspapīru saraksts

LVGB000027A  |  ISIN LV0000570182

Valsts Kase

Valsts Kase

Emitents: Latvijas Republika.

 

Emitenta apraksts:

Valsts vērtspapīru emitents ir Latvijas Republika, kuras vārdā darbojas finanšu ministrs, bet valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru emisijas saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 6. maija “Valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumiem” veic Valsts kase. Valsts kase nodrošina valsts parāda vadību saskaņā ar finanšu ministra apstiprināto Valsts parāda un naudas līdzekļu vadības stratēģiju.

Latvijas valsts vērtspapīru izlaišanas mērķis ir nodrošināt valsts budžeta deficīta finansēšanu un valsts parāda pārfinansēšanu, kā arī valdības finanšu likviditāti. Pirmā valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru emisija tika veikta 1993.gada beigās, un šobrīd valsts vērtspapīri ir galvenais valsts aizņēmuma avots iekšējā finanšu tirgū.

Latvijas valsts iekšējā tirgus vērtspapīru izlaišana notiek saskaņā ar aktuālajiem Valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumiem un Nasdaq Riga norēķinu kārtību, kas noteikta Biržas noteikumos.

Latvijas valsts iekšējā tirgus vērtspapīri – obligācijas un parādzīmes – pārsvarā tiek izlaistas ar konkurējošās daudzcenu un nekonkurējošās (fiksētās likmes) izsoles metodēm. Šajās izsolēs piedalās bankas – Primārie dīleri, kuriem ir ekskluzīvas tiesības piedalīties valsts iekšējā tirgus aizņēmuma vērtspapīru sākotnējā izvietošanā un citos valsts iekšējā aizņēmuma darījumos. Informācija par Primāro dīleru sistēmu un dalībniekiem ir pieejama Valsts kases mājas lapā Primāro dīleru sadaļā.

Papildus informācija:

  • Informācija par Latvijas Republikas iekšējā aizņēmuma vērtspapīriem, valsts kredītreitingu un pārskatiem par valsts parādu pieejama Valsts kases mājas lapā Investoru attiecību sadaļā angļu valodā.
  • Valsts kases sagatavotie kopbudžeta izpildes un citi pārskati pieejami Valsts kases mājas lapā pārskatu sadaļā.
  • Finanšu ministrijas gatavotais ikmēneša makroekonomikas un kopbudžeta apskats pieejams Finanšu ministrijas mājas lapā.

 

Informācija par Parāda vadības gada pārskatiem atrodama Valsts kases mājas lapā.

 

Kontakti:
Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV 1919, Latvija
Tel.: 67094222
Interneta mājas lapa: www.kase.gov.lv

Vērtspapīri

Akcijas
Obligācijas
Ieguldījumu Fondi

Tirgus informācija

Statistika
Tirdzniecība
Indeksi
Izsoles

Noteikumi

Biržas noteikumi
Uzraudzība

Nāc uz Biržu

Uzņēmumiem
Investoriem
Biržas biedriem
First North konsultantiem

Aktualitātes

Nasdaq ziņas
Emitentu ziņas
Kalendārs

Par mums

Nasdaq Baltijas tirgus
Biroji